PAŃSTWOWA AGENCJA ROZWIĄZYWANIA PROBLEMÓW ALKOHOLOWYCH
O NAS KONTAKT Parpa BIP Parpa ENG A A A

baner01

 

W dniach 14-16 lipiec 2008 r. przeprowadzona została akcja informacyjna skierowana do sprzedawców napojów alkoholowych. Organizatorem akcji był Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Kraśniku w ramach Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na 2008 r.

Do sklepów trafiły różnego rodzaju ulotki informacyjne, naklejki na kasę i zawieszki na regał z hasłem „Bez dowodu nie kupisz” w ramach kampanii „Zachowaj trzeźwy umysł” oraz specjalnie wystosowany apel w formie listu od Burmistrza Miasta Kraśnik.

List zawierał apel do sprzedawców, aby nie sprzedawać nieletnim osobom napojów alkoholowych oraz piwa. Aby sprzedawca poprzez swoje działania i postawę wpłynął na otoczenie i zachowanie innych, aby nie był obojętnym, wykazywał rozsądek i odpowiedzialność przy sprzedaży napojów alkoholowych. Apel do sprzedawców, aby oprócz roli handlowca stawić się w roli obywatela i wychowawcy, zwrócić uwagę komu sprzedajemy alkohol. Aby szeregi odpowiedzialnych i rzetelnych sprzedawców stale się zwiększały.
Całej akcji towarzyszyło motto:
„Pamiętaj sprzedawco,
że opłakane są skutki
sprzedaży małoletnim
piwa i wódki”.
Akcję informacyjną poprzedzono szkoleniem, które odbyło się 27 czerwca 2008 r. w Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku.
 
 
 
2014 PARPA - Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych -  Polityka Plików Cookie