PAŃSTWOWA AGENCJA ROZWIĄZYWANIA PROBLEMÓW ALKOHOLOWYCH
O NAS KONTAKT Parpa BIP Parpa ENG A A A

baner01

 

Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w dniach 4-6 listopada 2009 r. organizuje X konferencję profilaktyczną pn.:

W trosce o skuteczność działań profilaktycznych - praktyczne wskazówki i rekomendacje

Konferencja adresowana jest do osób zajmujących się profesjonalnie profilaktyką problemową. Zapraszamy do udziału instruktorów programów profilaktycznych, osoby zajmujące się szkoleniami w zakresie programów profilaktycznych, pełnomocników i koordynatorów lokalnych działań profilaktycznych, pedagogów szkolnych oraz nauczycieli realizujących działania profilaktyczne.

 

Tematyka tegorocznej konferencji będzie próbą pokazania różnych obszarów pracy profilaktycznej. Wykłady i warsztaty dotyczyć będą m.in.:

Ø metod pracy profilaktycznej z rodzicami

Ø przyczyn i uwarunkowań zachowań problemowych młodzieży

Ø umiejętności wychowawczych nauczyciela, zwłaszcza w trudnych sytuacjach

Ø pracy interwencyjnej wobec osób nadużywających środki psychoaktywne

Ø wolontariatowi jako formie działań profilaktycznych

 

W trakcie konferencji będziemy chcieli też zaprezentować kilka interesujących projektów i programów profilaktyki problemów dzieci i młodzieży. Przedstawiony zostanie również projekt systemu rekomendacji programów profilaktycznych opracowywany przy współpracy z Krajowym biurem ds. Narkomanii oraz Centrum Metodycznym Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej.

 

Konferencja odbywać się będzie w Ośrodku Dafne w Zakopanem. Planowany koszt uczestnictwa w konferencji wynosi 250 zł/os. Opłata konferencyjna pokrywa część kosztów pobytu w ośrodku. Pozostałe koszty ponosić będzie PARPA.

 

Prosimy o nadsyłanie ankiet zgłoszeniowych na adres:

Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych

ul. Szańcowa 25; 01-458 Warszawa; fax. 022 836 81 66

Termin nadsyłania zgłoszeń: do dnia 30 września 2009 roku.

Kwalifikacja odbywać się będzie na podstawie informacji zawartych w ankietach zgłoszeniowych. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc jednym z kryteriów naboru do uczestnictwa w konferencji będzie też kolejność zgłoszeń.

Dokładne informacje (w tym numer konta do przesłania zaliczki) i program konferencji zostaną przesłane do osób zakwalifikowanych wraz z imiennym zaproszeniem, po zakończeniu kwalifikacji.

 
W przypadku pytań proszę kontaktować się z:

p. Robert Frączek, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. tel. 022 532 03 48

 

2014 PARPA - Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych -  Polityka Plików Cookie