PAŃSTWOWA AGENCJA ROZWIĄZYWANIA PROBLEMÓW ALKOHOLOWYCH

banner ramkowy szczepimysie

Program Rozwoju Osobistego (PRO), który od ponad 20 lat był realizowany przez trenerów Instytutu Psychologii Zdrowia PTP, od 2010 roku będzie przez ten sam zespół i na takich samych jak dotąd zasadach prowadzony przez Ośrodek Profilaktyki Uzależnień i Rehabilitacji Fundacji ETOH.

PRO jest intensywnym programem terapeutyczno-rozwojowym. Obejmuje 200 godzin pracy nad sobą metodą psychologicznego treningu grupowego. PRO adresowane jest przede wszystkim do osób uzależnionych od alkoholu i narkotyków, współuzależnionych i DDA jako etap terapii pogłębionej i rehabilitacji, będący kontynuacją podjętej już wcześniej pracy nad sobą, głównie w ośrodkach terapii uzależnień. PRO otwarty jest także dla tych osób, które chcą wspomóc własny rozwój osobisty głębszymi oddziaływaniami psychologicznymi, oraz do liderów ruchów samopomocowych.

PRO obejmuje cztery sesje: I – 4-dniowa, II – 6-dniowa, III i IV – 5-dniowe w odstępach ok. 1 miesiąca (cały program jest realizowany przez 4 miesiące).

W ciągu roku odbywają się dwa turnusy: wiosenny (w miesiącach marzec-czerwiec) oraz jesienny (w miesiącach wrzesień-grudzień).

W ciągu całego turnusu grupa pracuje z tym samym trenerem. Zajęcia poprowadzi zespół w składzie: Leszek Kapler – kierownik i opiekun PRO, Magdalena Ilnicka, Helena Strzałkowska.

Dla osób uzależnionych od alkoholu wymagana jest co najmniej dwuletnia abstynencja (uzależnienie od narkotyków i leków - pięcioletnia), ukończona podstawowa terapia odwykowa, a dla osób współuzależnionych - terapia współuzależnienia lub co najmniej dwuletnia praca nad sobą w grupach Al-Anon.

Wszystkie sesje PRO odbywają się w Ośrodku Szkoleniowym Fundacji ETOH w Warszawie, ul. Mszczonowska 6. Uczestnicy pokrywają we własnym zakresie wszystkie koszty udziału w PRO i pobytu w Ośrodku (zakwaterowanie i wyżywienie). Koszt całkowity turnusu wynosi 3200,00 zł (udział w zajęciach oraz zakwaterowanie i wyżywienie).Warunkiem przyjęcia na PRO jest m.in. dokonanie wpłaty za pierwszą sesję w wysokości 800 zł. Całość opłat musi zostać dokonana przed rozpoczęciem IV sesji.

Kontakt w sprawach organizacyjnych:Aneta Zdunektel.(22) 8 777 904; 8 777 906; 836 80 80; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; fax (22) 836 80 81 wew. 36.

Najbliższe zajęcia rozpoczną się w marcu 2010 roku.

Więcej informacji o programie oraz ankieta zgłoszeniowa znajdują się na stronie www.etoh.edu.pl w aktualnościach.

 

2014 PARPA - Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych -  Polityka Plików Cookie