PAŃSTWOWA AGENCJA ROZWIĄZYWANIA PROBLEMÓW ALKOHOLOWYCH
O NAS KONTAKT Parpa BIP Parpa ENG A A A

baner01

 

Program Rozwoju Osobistego (PRO), który od ponad 20 lat był realizowany przez trenerów Instytutu Psychologii Zdrowia PTP, od 2010 roku będzie przez ten sam zespół i na takich samych jak dotąd zasadach prowadzony przez Ośrodek Profilaktyki Uzależnień i Rehabilitacji Fundacji ETOH.

PRO jest intensywnym programem terapeutyczno-rozwojowym. Obejmuje 200 godzin pracy nad sobą metodą psychologicznego treningu grupowego. PRO adresowane jest przede wszystkim do osób uzależnionych od alkoholu i narkotyków, współuzależnionych i DDA jako etap terapii pogłębionej i rehabilitacji, będący kontynuacją podjętej już wcześniej pracy nad sobą, głównie w ośrodkach terapii uzależnień. PRO otwarty jest także dla tych osób, które chcą wspomóc własny rozwój osobisty głębszymi oddziaływaniami psychologicznymi, oraz do liderów ruchów samopomocowych.

PRO obejmuje cztery sesje: I – 4-dniowa, II – 6-dniowa, III i IV – 5-dniowe w odstępach ok. 1 miesiąca (cały program jest realizowany przez 4 miesiące).

W ciągu roku odbywają się dwa turnusy: wiosenny (w miesiącach marzec-czerwiec) oraz jesienny (w miesiącach wrzesień-grudzień).

W ciągu całego turnusu grupa pracuje z tym samym trenerem. Zajęcia poprowadzi zespół w składzie: Leszek Kapler – kierownik i opiekun PRO, Magdalena Ilnicka, Helena Strzałkowska.

Dla osób uzależnionych od alkoholu wymagana jest co najmniej dwuletnia abstynencja (uzależnienie od narkotyków i leków - pięcioletnia), ukończona podstawowa terapia odwykowa, a dla osób współuzależnionych - terapia współuzależnienia lub co najmniej dwuletnia praca nad sobą w grupach Al-Anon.

Wszystkie sesje PRO odbywają się w Ośrodku Szkoleniowym Fundacji ETOH w Warszawie, ul. Mszczonowska 6. Uczestnicy pokrywają we własnym zakresie wszystkie koszty udziału w PRO i pobytu w Ośrodku (zakwaterowanie i wyżywienie). Koszt całkowity turnusu wynosi 3200,00 zł (udział w zajęciach oraz zakwaterowanie i wyżywienie).Warunkiem przyjęcia na PRO jest m.in. dokonanie wpłaty za pierwszą sesję w wysokości 800 zł. Całość opłat musi zostać dokonana przed rozpoczęciem IV sesji.

Kontakt w sprawach organizacyjnych:Aneta Zdunektel.(22) 8 777 904; 8 777 906; 836 80 80; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; fax (22) 836 80 81 wew. 36.

Najbliższe zajęcia rozpoczną się w marcu 2010 roku.

Więcej informacji o programie oraz ankieta zgłoszeniowa znajdują się na stronie www.etoh.edu.pl w aktualnościach.

 

2014 PARPA - Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych -  Polityka Plików Cookie