PAŃSTWOWA AGENCJA ROZWIĄZYWANIA PROBLEMÓW ALKOHOLOWYCH
O NAS KONTAKT Parpa BIP Parpa ENG A A A

baner01

 

Rusza 4 edycja światowego programu mentoringowego służącego zapobieganiu przemocy i urazom.

W 2007 roku Światowa Organizacja Zdrowia rozpoczęła światowy program mentoringowy mający na celu zapobieganie przemocy i urazów zwany inaczej Mentor VIP. Program ten stworzony został w celu wsparcia młodszych lekarzy, zajmujących się leczeniem urazów, w rozwijaniu określonych umiejętności poprzez współpracę z osobą o wyższych kwalifikacjach, umiejętnościach i doświadczeniu pełniącą funkcję mentora.

W pierwszych latach funkcjonowania programu Mentor VIP dopasowano ponad 40 par składających się z mentorów z całego świata oraz uczniów pracujących w każdym regionie Światowej Organizacji Zdrowia.

Poruszane w trakcie szkoleń zagadnienia to między innymi: ocena oraz obserwacja urazów, polityka bezpieczeństwa drogowego, zapobieganie urazom wśród społeczności lokalnej oraz badania epidemiologiczne opisowe w zakresie urazów oraz przemocy

W związku z planowaną 4 edycją programu informujemy, że zgłoszenia kandydatów chętnych do wzięcia udziału w programie na lata 2011 – 12 przyjmowane są do dnia 13 Maja. Więcej szczegółów znajdą Państwo na stronie Biura Światowej Organizacji Zdrowia w Genewie:

http://www.who.int/violence_injury_prevention/capacitybuilding/mentor_vip/en/index.html
http://www.who.int/violence_injury_prevention/capacitybuilding/mentor_vip/application/en/index.html

na podst. informacji Biura WHO w Polsc

 

 

2014 PARPA - Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych -  Polityka Plików Cookie