PAŃSTWOWA AGENCJA ROZWIĄZYWANIA PROBLEMÓW ALKOHOLOWYCH
O NAS KONTAKT Parpa BIP Parpa ENG A A A

baner01

 

INSTYTUT PSYCHOLOGII ZDROWIA PTP

Ogłaszamy nabór do III edycji STUDIUM POMOCY PSYCHOLOGICZNEJ I INTERWENCJI KRYZYSOWEJ

Program Studium
W programie wykorzystujemy doświadczenia 25 lat szkoleń w Studium Pomocy Psychologicznej oraz najnowsze osiągnięcia w zakresie teorii i metod profesjonalnej pomocy psychologicznej. Udostępniamy amerykańskie filmy szkoleniowe i obszerne materiały dotyczące praktyki pomocy psychologicznej
Cel szkolenia:
Zwiększanie wiedzy i rozwijanie praktycznych umiejętności potrzebnych do udzielania pomocy psychologicznej osobom z trudnościami życiowymi i osobistymi kryzysami.
Uczestnicy: pracownicy pomocy społecznej, służby zdrowia, placówek oświatowo-wychowawczych i kuratoryjnych, organizacji pozarządowych, studenci pedagogiki, psychologii, socjologii i inni . Absolwenci otrzymują dyplom oraz zaświadczenie Kuratorium Oświaty. Ukończenie Studium stanowi przygotowanie do certyfikatu w zakresie pomocy psychologicznej
Koordynator szkolenia mgr Anna Czerniejewska
Opieka merytoryczna prof. Jerzy Mellibruda
Czas trwania: 270 godz. (sesje 4 i 5-dniowe)
Miejsce szkolenia: Ośrodek Fundacji ETOH, Warszawa, ul. Mszczonowska 6
Koszt zajęć dydaktycznych i materiałów szkoleniowych – 2970zł.
Sesja I – 3-7.10.2011
Trening osobisty - uzyskanie doświadczeń osobistych rozwijających umiejętności rozumienia siebie i innych oraz zdolności konstruktywnego komunikowania się z nimi.
Sesja II - 7-11.11.2011
Warsztat pracy z grupą - poznawanie metod i ćwiczenie umiejętności pracy psychologicznej z grupą oraz rozumienia dynamiki procesów grupowych.
Sesja III – 5-8.12.2011
Warsztat – Wprowadzenie do indywidualnej pomocy psychologicznej. - rozwijanie podstawowych umiejętności rozmowy psychologicznej oraz kontaktu indywidualnego z klientem.
Sesja IV – 9-12.01.2012
Warsztat – Praca z parami i rodziną. Poznanie koncepcji wyjaśniających typowe problemy w związkach. Doskonalenie umiejętności pracy z parą, rodziną oraz metody poradnictwa w kryzysie zdrady i porzucenia.
Sesja V – – 6-10.02.2012
Warsztat - Kryzysy osobiste i interwencja kryzysowa. Poznawanie koncepcji wyjaśniających kryzysy osobiste oraz budowanie strategii interwencji kryzysowej.
Sesja VI – 5-8.03.2012
Warsztat – Opracowywanie planów pomocy. Poznawanie koncepcji poznawczo-behawioralnej analizy problemów i kryzysów osobistych oraz przygotowywanie planów pomocy w trudnych sytuacjach osobistych, małżeńskich i rodzinnych
Informacja
www.ipz.edu.pl tel. 0-22/ 863 87 38 fax 0-22/ 863 42 75 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

2014 PARPA - Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych -  Polityka Plików Cookie