Drukuj

Projekt profilaktyczny i strona internetowa dotyczące bezpieczeństwa w sieci skierowane są do osób pracujących z dziećmi w wieku wczesnoszkolnym.

Osobom pracującym z dziećmi w wieku wczesnoszkolnym pragniemy polecić interesującą stronę internetową i projekt profilaktyczny dotyczący bezpieczeństwa w sieci.

Projekt Sheeplive oraz strona http://sheeplive.eu/ został zainicjowany przez stowarzyszenie eSlovensko w języku słowackim, lecz dość szybko stał się projektem międzynarodowym. Od wiosny tego roku dostępny jest również w języku polskim, a również w języku migowym.
Projekt koncentruje się na bezpieczeństwie dzieci i młodzieży, w szczególności zaś na zagrożeniach związanych z Internetem, telefonami komórkowymi oraz nowymi technologiami. Służy jako narzędzie edukacyjne dla dzieci, w zabawny sposób pokazuje nieodpowiednie zachowania, a dorosłym daje możliwość zapoznania się z problemem.
Seria kreskówek dla dzieci odwołuje się do tradycji filmów animowanych produkowanych w byłej Czechosłowacji. Kreskówki powstały przy finansowym wsparciu unijnego programu Safer Internet. Odcinki dotyczą m.in.:

Oprócz filmów i gier na stronie można znaleźć także scenriusze do pracy dla nauczycieli. Planowany jest dalszy rozwój projektu. W Polsce jednym z koordynatorów jest Fundacja Dzieci Niczyje.