PAŃSTWOWA AGENCJA ROZWIĄZYWANIA PROBLEMÓW ALKOHOLOWYCH
O NAS KONTAKT Parpa BIP Parpa ENG A A A

baner01

 

Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych we współpracy z samorządami wojewódzkimi organizuje szkoleniową konferencję profilaktyczną pn.:

Przeciwdziałanie niepożądanym zachowaniom w szkole

Konferencja adresowana jest do osób zajmujących się profesjonalnie profilaktyką problemową. Zapraszamy do udziału instruktorów programów profilaktycznych, osoby zajmujące się szkoleniami w zakresie programów profilaktycznych, pełnomocników i koordynatorów lokalnych działań profilaktycznych, pedagogów szkolnych oraz nauczycieli realizujących działania profilaktyczne.

Tematyka tegorocznej konferencji będzie próbą pokazania różnych obszarów pracy profilaktycznej. Wykłady dotyczyć będą m.in.:

  • skuteczności działań interwencyjnych i szkolnego systemu dyscyplinarnemu
  • zjawiska cyberbullingu i przemocy rówieśniczej
  • metod pracy profilaktycznej z młodzieżą i z rodzicami
  • motywowaniu uczniów do zmiany zachowań, pracy nad zachowaniami prospołecznymi
  • umiejętności wychowawczych nauczyciela, zwłaszcza w trudnych sytuacjach

W trakcie konferencji uczestnicy będą wezmą udział w 16 godzinnych warsztatach nt. „Programu Nauki Zachowania” (PNZ). Jest to propozycja z obszaru profilaktyki selektywnej skierowana do szkół, które chcą rozwinąć swoją pracę nad zmianą zachowań problemowych uczniów przejawiających poważne problemy z zachowaniem. Program zakłada przyjęcie przez szkołę rozwiązań pozwalających na codzienne wsparcie i monitorowanie zachowania uczniów z grupy podwyższonego ryzyka. PNZ wykracza poza wpływ wywierany na pojedynczych uczniów i daje całej szkole możliwość szybkiej reakcji na pojawiające się problemy z zachowaniem uczniów.
Odbiorcami programu są uczniowie z grupy podwyższonego ryzyka(15 do 20% uczniów, którzy narażeni są na chroniczne lub poważne problemy
z zachowaniem), którzy regularnie otrzymują uwagi, a prowadzone dotychczas działania w ramach realizowanej w szkole polityki nie przynoszą sukcesu.

Program oparty jest na wiedzy płynącej z badań opartych na podejściu behawioralnym, u podłoża których znajdują się następujące założenia:

  • Zachowania problemowe i osiągnięcia szkolne często są ze sobą powiązane.
  • Podstawą dla wspierania pozytywnych zachowań są dobre relacje między dorosłymi a uczniami.
  • Pozytywne zachowania wspierają: jasno zdefiniowane oczekiwania, częsta informacja zwrotna i reakcja na zachowania uczniów, spójność i ciągłość oddziaływań, pozytywne wzmocnienia nakierowane na osiągnięcie celu.

Konferencja odbywać się będzie w trzech różnych terminach i w trzech regionach kraju. Zgłaszając się uczestnicy deklarują jeden wybrany termin i miejsce. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc jednym z kryteriów będzie kolejność zgłoszeń.
Po zakwalifikowaniu wszystkie osoby otrzymają powiadomienie ze wskazaniem miejsca konferencji (dokładny adres). Uczestnicy na własną rękę dokonują rezerwacji miejsc noclegowych czy posiłków w ośrodku na podstawie uzgodnionych wcześniej przez organizatorów stawek. Nie ma obowiązku aby kwaterować się we wskazanym przez organizatorów ośrodku, lecz zważywszy na intensywną pracę do godzin wieczornych byłoby to wskazane.

Terminy i miejsca:

We współpracy z Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej Województwa Śląskiego w Katowicach w dniach 28-30 listopada w Szczyrku.
Osoby z terenu województwa śląskiego zainteresowane tym terminem proszę o kontakt (32) 730 68 93.
Osoby spoza województwa śląskiego zainteresowane tym terminem prosimy o zgłoszenia na ankietach i nadsyłanie ich na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub faxem 22 250 63 60 (proszę jednak później sprawdzić telefonicznie 22 250 63 25 czy fax dotarł czytelny). Koszt noclegów i posiłków w ośrodku w trakcie konferencji to kwota 271 zł.

We współpracy z Regionalnym Centrum Polityki Społecznej z Łodzi
w dniach 5-7 grudnia (na terenie województwa poza Łodzią). Dokładne miejsce będzie podane w terminie późniejszym.

Osoby z terenu województwa łódzkiego zainteresowane tym terminem proszę o kontakt z Kuratorium Oświaty Województwa Łódzkiego.
Osoby spoza województwa łódzkiego zainteresowane tym terminem prosimy o zgłoszenia na ankietach i nadsyłanie ich na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub faxem 22 250 63 60 (proszę jednak później sprawdzić telefonicznie 22 250 63 25 czy fax dotarł czytelny). Koszt noclegów i posiłków w ośrodku w trakcie konferencji będzie podany w terminie późniejszym (nie przekroczy 300 zł.).

We współpracy z Zarządem Województwa Małopolskiego i Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego w dniach 19-21 grudnia
w Krakowie.

Osoby spoza województwa małopolskiego zainteresowane tym terminem prosimy o nadsyłanie zgłoszeń w formie ankiet na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub faxem 22 250 63 60 (proszę jednak później sprawdzić telefonicznie 22 250 63 25 czy fax dotarł czytelny). Koszt noclegów i posiłków w ośrodku w trakcie konferencji będzie podany w terminie późniejszym (nie przekroczy 350 zł.).

 

W przypadku pytań proszę kontaktować się z:
p. Robert Frączek, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. tel. 022 25 06 348

ankieta zgłoszeniowa

 

2014 PARPA - Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych -  Polityka Plików Cookie