Drukuj

Studium Psychoterapii Humanistycznej dla Psychoterapeutów Uzależnień.
Ośrodek Pomocy i Edukacji Psychologicznej INTRA w Warszawie zaprasza do udziału w drugiej edycji Studium Psychoterapii Humanistycznej dla Psychoterapeutów Uzależnień.

Cel Studium
Doskonalenie umiejętności klinicznych w pracy z osobami uzależnionymi i członkami ich rodzin w zaawansowanej fazie leczenia („terapia pogłębiona”).

Adresaci
Specjaliści psychoterapii uzależnienia i współuzależnienia oraz absolwenci szkół psychoterapii uzależnień, którzy aktualnie pracują z pacjentami uzależnionymi i ich rodzinami.

Założenia merytoryczne
Idea Studium powstała podczas superwizji i warsztatów realizowanych przez autorów programu dla osób zatrudnionych w placówkach terapii uzależnień. Stanowi odpowiedź na potrzeby psychoterapeutów w zakresie lepszego rozumienia pacjentów i możliwości prowadzenia psychoterapii pogłębionej.
Program Studium zakłada wyposażenie słuchaczy w metody i techniki, pozwalające na pomoc pacjentom w związku z ich problemami osobistymi i zaburzeniami psychicznymi, które ujawniają się w trakcie pracy nad uzależnieniem. Podstawą merytoryczną Studium jest integratywny model psychoterapii w podejściu humanistycznym, umożliwiający rozwój własnego stylu terapeutycznego, doskonalący umiejętność budowania pomocnej relacji terapeutycznej oraz efektywnej facylitacji procesu zmiany poprzez kontakt i doświadczanie.

Tematy i zagadnienia wiodące

Metody
trening – 40 godzin, wykłady, seminaria, analizy przypadków, prezentacje filmów, zajęcia warsztatowe – 160 godzin, superwizje – 60 godzin

Prowadzący

Zespół INTRY oraz zaproszeni wykładowcy, m.in.: Majka Fijewska, Piotr Fijewski, Krzysztof Jedliński, Jagoda Fudała, Magda Ilnicka, Kuba Jabłoński, Ireneusz Kaczmarczyk, Elżbieta Królak, Krzysztof Parusiński, Leszek Sagadyn, Monika Sowicka, Hanna Szczepańska.

Informacje organizacyjne

260 godzin rozłożonych na 11 trzydniowych sesji (po 20 godz. każda) oraz trening integracyjno – terapeutyczny metodą asertywności symbolicznej (40 godzin)

Studium rozpoczyna się 5-dniowym treningiem; sesje 3-dniowe odbywać się będą raz w miesiącu: piątek 16.00–21.00, sobota 9.00–19.00, niedziela 8.00–14.00.

Uczestnicy Studium Psychoterapii Humanistycznej otrzymują dyplom jego ukończenia z potwierdzeniem odbytych superwizji prowadzonych przez superwizorów PTP oraz/i superwizorów psychoterapii uzależnienia.
Program Studium umożliwia jego absolwentom udział w dalszym specjalistycznym kształceniu w Szkole Psychoterapii Ośrodka INTRA od 3 roku i ubieganie się o certyfikat psychoterapeuty PTP (programy są zintegrowane).

Nabór do Studium

Osoby zainteresowane prosimy o wypełnienie ankiety zgłoszeniowej znajdującej się na stronie www.osrodekintra.pl zakładka: Studium Psychoterapii Humanistycznej/ankieta zgłoszeniowa i odesłanie jej na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w terminie do 28 września 2012. Osoby spełniające podane kryteria zostaną zaproszone na rozmowy kwalifikacyjne, po których zostanie utworzona ostateczna lista uczestników Studium. Więcej informacji dotyczących Studium na stronie: www.osrodekintra.pl