PAŃSTWOWA AGENCJA ROZWIĄZYWANIA PROBLEMÓW ALKOHOLOWYCH
O NAS KONTAKT Parpa BIP Parpa ENG A A A

baner01

 

Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych informuje, iż w dniach 18-20 maja 2015 roku w Krakowie, odbędzie się XIX Ogólnopolska Konferencja Przeciw Przemocy w Rodzinie adresowana do osób pracujących w obszarze przeciwdziałania przemocy w rodzinie, w szczególności członków Ogólnopolskiego Porozumienia Osób, Instytucji i Organizacji Pomagających Ofiarom Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia”.

 

Tematem wiodącym konferencji będzie współczesna rodzina z jej kryzysami, problemami i wyzwaniami w obliczu których stoją jej członkowie. Wykłady poprowadzą eksperci: prof. Barbara Tryjarska zaprezentuje jak funkcjonuje rodzina jako system, prof. Lidia Cierpiałkowska odpowie na pytanie w co grają ludzie? - w rodzinie i gabinecie terapeuty, prof. Jerzy Mellibruda opowie o pracy z rodziną, prof. Bogdan de Barbaro poprowadzi nas ścieżką pomiędzy autorytarnością a autorytetem, dr Hanna Przybyła-Basista wskaże zasoby i czynniki ryzyka w konfliktach i kryzysach w rodzinie, a dr Maria Kujawa opowie o samorealizacji kobiet i mężczyzn w małżeństwie. Wspólnie z prof. Tadeuszem Gadaczem zastanawiać będziemy się nad sensem wybaczania, a z mecenasem Grzegorzem Wroną będziemy rozważać jak skutecznie przeciwdziałać przemocy w rodzinie wykorzystując najnowsze rozwiązania prawne.

W bieżącym roku mija 20 lat od uruchomienia Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia". Podczas konferencji będziemy mogli przysłuchiwać się dyskusji z udziałem założyciela tej placówki - prof. Jerzego Mellibrudy oraz osób, które na przestrzeni lat kierowały Pogotowiem "Niebieska Linia".

Konferencja rozpocznie się w dn. 18 maja br. o godz. 12.30, a zakończy w dn. 20 maja br. o godz. 13.00. Opłata konferencyjna wynosi 300 zł. Pozostałe koszty związane z udziałem w konferencji (w tym m.in. dydaktyka, materiały edukacyjne, dofinansowanie wyżywienia) ponosić będzie PARPA.
Opłata konferencyjna będzie przyjmowana przelewem - przed konferencją - na konto hotelu, w którym odbywać się będzie konferencja. Na fakturach zamieszczona będzie informacja, iż ww. kwota obejmuje usługę hotelową i gastronomiczną oraz że dotyczy ona konferencji organizowanej przez PARPA.

Osoby zainteresowane udziałem w konferencji proszone są o wypełnienie i nadesłanie do 23 kwietnia br. ankiety zgłoszeniowej do PARPA (Aleje Jerozolimskie 155, 02-326 Warszawa, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., fax. 22/2506360 – przypadku wysłania ankiety faxem prosimy o upewnienie się pod nr tel. 22/2506357 czy ankieta dotarła do Agencji). 
           
O zakwalifikowaniu do udziału w konferencji decydować będzie kolejność zgłoszeń. Osoby, które zostaną zakwalifikowane otrzymają imienne zaproszenia z programem konferencji, informacją o miejscu konferencji oraz numerem konta, na które należy wpłacić opłatę konferencyjną.
Ewentualne pytania prosimy kierować do działu ds. rodziny i młodzieży, tel. 22/2506357, 22/2506349.

(ankieta zgłoszeniowa do pobrania TUTAJ)

2014 PARPA - Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych -  Polityka Plików Cookie