PAŃSTWOWA AGENCJA ROZWIĄZYWANIA PROBLEMÓW ALKOHOLOWYCH
O NAS KONTAKT Parpa BIP Parpa ENG A A A

baner01

 

Akademia Motywacji organizuje szkolenie „Zastosowania dialogu motywującego do pracy grupowej.” Tego jeszcze w Polsce nie było! Szkolenie będzie w całości poświęcone pracy z grupą w oparciu o dialog motywujący. Prowadzenie pracy z grupą zgodnie z założeniami dialogu motywującego należy jeszcze w Polsce do rzadkości, natomiast na świecie staje się oraz bardziej popularne.

 Podczas pracy grupowej prowadzonej metodą dialogu motywującego całkowicie odchodzi się od metod dyscyplinująco-restrykcyjnych na korzyść indywidualizacji i bazowania na rozwijaniu potencjału uczestników grupy. Duch i metody pracy DM wyznaczają kierunek prowadzenia grupy i mogą być zastosowane w różnych rodzajach grup. Dotyczy to zarówno grup psychoedukacyjnych lub skoncentrowanych na zdobywaniu określonych umiejętności, jak i grup psychoterapeutycznych bardziej skupionych na procesie. Prowadzenie grupy metodą dialogową przyczynia się do wzmacniania w członkach grupy poczucia bezpieczeństwa i wsparcia w większym stopniu, niż inne style pracy (np. stosowane czasem w ramach ‘społeczności terapeutycznej’), które są bardziej nastawione na „rozbrajanie” mechanizmów obronnych i konfrontację. Główne zasady pracy opierają się na poszanowaniu autonomii uczestników grupy i empatycznej komunikacji, ale też na bardzo specyficznym ukierunkowywaniu pracy grupy i wydobywaniu wypowiedzi o zmianie.

Format:                       Szkolenie będzie prowadzone w sposób interaktywny z krótkim odniesieniem do teorii DM i badań klinicznych, za to z dużą ilością ćwiczeń obejmujących różne rodzaje pracy grupowej.
Osoba prowadząca:    Dr Tom Barth to jeden z najbliższych współpracowników prof. Williama Millera, twórcy DM. Jest psychologiem klinicznym, specjalizuje się w obszarze terapii uzależnień, mieszka i pracuje w Bergen, w Norwegii. Od 1983 roku odgrywa znaczącą rolę w rozwoju DM zarówno w Skandynawii, jak i na świecie. Tom jest autorem kilku podręczników z zakresu DM opublikowanych w Skandynawii. Obecnie koncentruje się na pracy konsultanta, ucząc i superwizując w dialogu motywującym na całym świecie.

Szkolenie będzie prowadzone w j. angielskim, ale w całości tłumaczone na j. polski.

Termin:                       14-15 listopad 2015
Miejsce:                      Warszawa, Stare Miasto
Godziny zajęć:           15 godz. dydaktycznych
Sobota 10.15-17.30
Niedziela 10.15-16.30
Koszt:                         685zł
Tabela opłat:


Dla osób które prześlą opłatę do dnia:

Wysokość opłaty:

30.09.2015

585zł

15.10.2015

635zł

14.11.2015

685zł

Dla absolwentów Studium Dialogu Motywującego

635zł

Za zgłoszenie na szkolenie 2 osób (przybycie z kolegą/koleżanką)  J

635zł

Cena obejmuje przerwy kawowe, materiały szkoleniowe oraz certyfikaty uczestnictwa.
Za pełne zgłoszenie uważa się przesłanie na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. zgłoszenia wraz z podaniem danych do faktury oraz dokonanie płatności na konto: Akademia Motywacji JM Jaraczewska ul. Narbutta 17   02-536 Warszawa  Bank Pekao SA 26 1240 2135 1111 0000 3873 0296 z zaznaczeniem Szkolenie dr Tom Barth.
Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy pracują z grupami lub interesują się tym tematem!

2014 PARPA - Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych -  Polityka Plików Cookie