PAŃSTWOWA AGENCJA ROZWIĄZYWANIA PROBLEMÓW ALKOHOLOWYCH
O NAS KONTAKT Parpa BIP Parpa ENG A A A

baner01

 

Ostatnie dni rejestracji na konferencję dla pracowników świetlic środowiskowych „Pomoc Psychologiczna dla Dzieci z Rodzin z Problemem Alkoholowym”.

W dniach 24-26 października 2011 r. w Bochni, w hotelu Millenium odbędzie się XIV ogólnopolska konferencja szkoleniowa – „Pomoc Psychologiczna dla Dzieci z Rodzin z Problemem Alkoholowym”. Tytuł tegorocznej konferencji „Świetlica środowiskowa jako miejsce spotkania ze środowiskiem rodzinnym dziecka”.

Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych zaprasza do udziału osoby z grona pracowników świetlic socjoterapeutycznych, opiekuńczo-wychowawczych oraz przedstawicieli innych placówek pracujących z dziećmi z rodzin z problemem alkoholowym. Opłata konferencyjna wynosi 300 zł. W ramach tej opłaty organizatorzy gwarantują udział w zajęciach, nocleg, wyżywienie, materiały konferencyjne, korzystanie z basenu hotelowego i wybranych elementów SPA hotelowego. Zgłoszenia należy nadsyłać do 5 października. Zgłoszenia należy nadsyłać na załączonej karcie zgłoszenia.

Głównym celem tegorocznej konferencji jest zapoznanie uczestników z filozofią i metodami pracy z rodziną i dzieckiem min. w nurcie Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach i Terapii Motywującej, a także poznanie sposobu zespołowego diagnozowania dziecka, który można wykorzystać w środowisku szkolnym lub na terenie świetlicy. W trakcie warsztatów w małych grupach uczestnicy będą mieli okazję poznać konkretne metody pracy z dziećmi i rodziną. Ponadto uczestnicy wysłuchają wykładów dotyczących: Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach w pracy świetlicy środowiskowej i w pracy z rodziną, Terapii Motywującej w pracy świetlicy socjoterapeutycznej i w pracy z rodziną, pracy z rodzicami dzieci mających uszkodzenia wypływające ze spożywania alkoholu przez ich biologiczne matki podczas ciąży, elementów programu wspomagania rozwoju kompetencji wychowawczych rodziców dzieci w wieku przedszkolnym.

>>>>> Karta zgłoszenia <<<<<

 

2014 PARPA - Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych -  Polityka Plików Cookie