PAŃSTWOWA AGENCJA ROZWIĄZYWANIA PROBLEMÓW ALKOHOLOWYCH
O NAS KONTAKT Parpa BIP Parpa ENG A A A

baner01

 

Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych informuje, iż w dniach 26 i 27 marca 2012 roku odbędzie się egzamin na Specjalistę/Konsultanta w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie.
Egzamin przeprowadzony będzie w oparciu o zasady egzaminowania zawarte w „Programie potwierdzania kwalifikacji osób pracujących w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinach w szczególności z problemem alkoholowym” i trwać będzie 1 dzień.

Dokumenty niezbędne do przystąpienia do egzaminu wraz z formularzem oraz zapisem rozmowy z klientem (w trzech egzemplarzach), przesłanym na nośniku cyfrowym lub magnetycznym (z wyjątkiem małych kaset dyktafonowych) wraz z krótkim (w wersji papierowej) opisem klienta, jego sytuacji rodzinnej i problemu, z którym się zgłasza, prosimy nadsyłać na adres:
Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Al. Jerozolimskie 155, 02-326 Warszawa, do dnia 10 stycznia 2012 roku.

Jednocześnie informujemy, iż w związku z nowelizacją „Programu potwierdzania kwalifikacji osób pracujących w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinach w szczególności z problemem alkoholowym”, wprowadzono zmiany w egzaminie na Specjalistę /Konsultanta w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie. Częścią egzaminu stała się rozmowa z członkiem rodziny z problemem przemocy, którą przesyłacie Państwo na nośniku audio, a która do tej pory decydowała o dopuszczeniu do egzaminu. Za ocenę rozmowy można otrzymać maksymalnie 10 pkt. Jednocześnie zmniejszona została liczba pytań egzaminacyjnych. Obecnie test będzie liczył 40 pytań, za które można otrzymać 40 pkt.
Przy ocenie rozmowy będzie brana pod uwagę m.in.: struktura rozmowy i jej cel , postawa wobec rozmówcy, jasność i adekwatność komunikatów, umiejętność empatycznego słuchania, merytoryczna trafność treści edukacyjnych, adekwatność reakcji na zachowanie i komunikaty rozmówcy.

Zapraszamy do zapoznania się ze znowelizowanym „Programem potwierdzania kwalifikacji osób pracujących w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie”

Zgodnie z Programem do dnia 9 lutego 2012 roku na stronie internetowej PARPA www.parpa.pl w punkcie Rodzina, dzieci, przemoc/System Certyfikowania Specjalistów zostaną umieszczone:

  • pytania egzaminacyjne wśród, których będą pytania, które wejdą w skład Państwa testu egzaminacyjnego
  • przykładowy opis sytuacji rodziny z problemem przemocy wraz z przykładowymi pytaniami diagnozującymi tę sytuację.
  • spis aktów prawnych, których znajomośc jest niezbędna do otrzymania Certyfikatu

„Program potwierdzania kwalifikacji osób pracujących w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinach w szczególności z problemem alkoholowym”, zakres tematyczny egzaminu, druk formularza, spis lektur obowiązkowych, (niektóre z pytań egzaminacyjnych będą dotyczyły zagadnień opisanych w lekturach obowiązkowych), lektur uzupełniających oraz inne informacje dotyczące systemu certyfikowania znajdziecie Państwo na stronie www.parpa.pl w punkcie Rodzina, dzieci, przemoc/System Certyfikowania Specjalistów.

W przypadku pytań i wątpliwości prosimy o kontakt z p. Dorotą Jaszczak-Kuźmińską tel. 22/250 63 49 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

2014 PARPA - Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych -  Polityka Plików Cookie