PAŃSTWOWA AGENCJA ROZWIĄZYWANIA PROBLEMÓW ALKOHOLOWYCH
O NAS KONTAKT Parpa BIP Parpa ENG A A A

baner01

 

Konferencja
 

"Skuteczna polityka wobec alkoholu w samorządach"

 
Gdańsk 7 – 9 maja 2013 roku

Mam przyjemność zaprosić przedstawiciela Państwa gminy/miasta do udziału w kolejnej konferencji Sieci Gmin Wiodących organizowanej przez Państwową Agencję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. W tym roku współorganizatorem spotkania jest samorząd miasta Gdańska.

Konferencja pod hasłem: „Skuteczna polityka wobec alkoholu w samorządach” odbędzie się w dniach 7 - 9 maja 2013 roku w Gdańsku, w Hotelu Scandic Gdansk, ul. Podwale Grodzkie 9, www.scandichotel.com.

Podczas spotkania przedstawimy Państwu m.in. wyniki ostatniej kontroli NIK w zakresie profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych, wnioski z badań dotyczących lokalnego systemu przeciwdziałania przemocy w rodzinie a także aktualne problemy w obszarze profilaktyki, lecznictwa odwykowego i procedur prawnych. Zaprezentujemy także Państwu metodę dialogu motywującego, jako skutecznego narzędzia pracy z trudnym klientem (osobą uzależnioną od alkoholu, osobą stosującą przemoc), a także pokażemy na co zwracać uwagę realizując własne badania w ramach diagnozy problemów alkoholowych. Jako przykład dobrych praktyk zaprezentowana zostanie działalność Gdańskiego Centrum Profilaktyki Uzależnień. Ponadto zostaną omówione założenia nowelizacji projektu „Sieć Gmin Wiodących”.

Dokładny program konferencji będzie dostępny na stronie internetowej www.parpa.pl, w zakładce „Informacje dla Gmin”.

Osoby zainteresowane udziałem w konferencji prosimy o przesłanie faxem (22) 25 06 360 lub mailem na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. formularza zgłoszeniowego załączonego do zaproszenia, w nieprzekraczalnym terminie do dnia 19 kwietnia 2013 r.ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA. DECYDUJE KOLEJNOŚĆ ZGŁOSZEŃ.

W związku z dofinansowaniem uczestnictwa w konferencji przez PARPA i samorząd miasta Gdańska, koszt udziału dla uczestników wynosi 600 zł. Nocleg został zarezerwowany w pokojach dwuosobowych.

Osoby zakwalifikowane otrzymają od PARPA – do dnia 23 kwietnia 2013 r. – potwierdzenie udziału w konferencji wraz ze szczegółowymi informacjami oraz numerem konta, na który należy dokonać opłaty konferencyjnej. W przypadku pytań proszę o kontakt z pracownikami Działu Programów Lokalnych, Panią Katarzyną Szrajnert tel. (22) 2506341, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Panią Grażyną Ziółkowską tel. (22) 2506327.

 

Pobierz program konferencji w formacie WORD - Pobierz

Pobierz kartę zgłoszenia w formacie WORD - Pobierz

 

2014 PARPA - Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych -  Polityka Plików Cookie