PAŃSTWOWA AGENCJA ROZWIĄZYWANIA PROBLEMÓW ALKOHOLOWYCH
O NAS KONTAKT Parpa BIP Parpa ENG A A A

baner01

 

Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych organizuje w dniach 30-31 marca 2016r szkolenie dla osób pracujących z dziećmi z rodzin z problemem alkoholowym i przemocą. Szkolenie odbędzie się w Warszawie

Szkolenie adresowane jest do osób bezpośrednio pracujących z dziećmi w świetlicach socjoterapeutycznych, szkołach i innych placówkach działających przede wszystkim w gminach wiejskich i miejsko-wiejskich. Podczas szkolenia omówione zostaną zagadnienia dotyczące m.in.:

- specyfiki funkcjonowania rodzin z problemem alkoholowym,

- portretu dziecka krzywdzonego,

- konsekwencji doznawania przemocy,

- zasad interwencji w sytuacji podejrzenia przemocy wobec dziecka,

- roli pedagogów w systemie przeciwdziałania przemocy w rodzinie,

- realizacji procedury "Niebieskie Karty"

Szkolenie jest w pełni finansowane przez PARPA - uczestnicy ponoszą wyłącznie koszty dojazdu na szkolenie. Warunkiem zakwalifikowania do udziału w szkoleniu jest wypełnienie załączonej ankiety oraz odesłanie jej do 4 marca 2016r. do PARPA ( e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. )

O zakwalifikowaniu decydować będzie kolejność zgłoszeń - pierwszeństwo mają przedstawiciele gmin wiejskich i miejsko-wiejskich.

Osoby zakwalifikowane do udziału w szkoleniu otrzymają imienne zaproszenia z informacją o miejscu, w którym odbywać się będzie szkolenie.

W przypadku pytań prosimy o kontakt z p. Katarzyną Michalską tel. 22/2506357, mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Pliki do pobrania: PROGRAM            ANKIETA

2014 PARPA - Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych -  Polityka Plików Cookie