PAŃSTWOWA AGENCJA ROZWIĄZYWANIA PROBLEMÓW ALKOHOLOWYCH

Sprawozdanie PARPA-G1

Sprawozdanie PARPA G1 – wejście na stronę systemu Statystyki w Ochronie Zdrowia 

Sprawozdania PARPA G1 są elementem elektronicznego Systemu Statystyki w Ochronie Zdrowia. To oznacza, że formularz PARPA G-1 za rok 2018 może być wypełniany wyłącznie w wersji elektronicznej.

Podobnie jak w poprzednich latach korzystanie z Systemu i wypełnienie formularza jest możliwe dopiero po uprzednim zalogowaniu się na stronie internetowej systemu. Obowiązują dotychczasowe dane do logowania. 

Sprawozdanie PARPA G1 należy wypełnić najpóźniej do 15 kwietnia br.

Aby ułatwić urzędom gmin pracę i korzystanie z systemu zbierania danych, PARPA przygotowała szczegółowe instrukcje rejestracji i wypełniania ankiety:

Instrukcje objaśniają krok po kroku, jak korzystać z systemu oraz zwracają uwagę na pytania w sprawozdaniu, które w poprzednich latach rodziły wątpliwości.

W PARPA działa zespół, który będzie odpowiadał na Państwa pytania i wątpliwości. Z zespołem można kontaktować się dzwoniąc na numer 22 250 63 90 lub mailowo pisząc na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

TUTAJ można pobrać Ankietę PARPA G1 w wersji PDF (tylko w celu ułatwienia zbierania danych).

Proszę NIE POBIERAĆ formularza ze strony  Systemu – pusty formularz  zawiera pytania bez kafeterii odpowiedzi.”

 

 

Najczęściej zadawane pytania:

 1. Wpisuję  regon a dane się nie  uzupełniają?
  Podano zły regon. Proszę wpisać REGON Urzędu Miasta/Gminy (Nie ma znaczenia, w jakiej instytucji pracuje osoba wypełniająca sprawozdanie. Zarejestrować się można tylko wpisując REGON Urzędu Miasta/Gminy).
 2. Gmina jest już zarejestrowana w systemie – czy musi się rejestrować ponownie?
  Jeśli gmina zarejestrowała się w systemie w poprzednich latach w celu złożenia sprawozdania PARPA G1, to nie ma potrzeby ponownej rejestracji w systemie. Założone konto jest nadal aktywne. Natomiast jeżeli gmina zarejestrowała się wcześniej w systemie, ale w celu złożenia innego sprawozdania niż PARPA G1, to potrzebna jest nowa rejestracja na potrzeby sprawozdania PARPA G1. Dotychczasowa rejestracja dotyczyła innego typu jednostki, a do wypełnienia ankiety PARPA G-1 niezbędne jest zarejestrowanie się poprzez wybranie "GMINY" jako typu jednostki.
 3. Zarejestrowano się na inny niż GMINY  typ jednostki - co robić?
  Proszę przysłać do PARPA (e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) formularz potwierdzający błędną rejestrację.  PARPA przekaże ten dokument wraz z informacją o konieczności zmiany typu jednostki do  CSIOZ. Jedynie pracownik CSIOZ może przeprowadzić taką modyfikację.
 4. Zmieniła się osoba wypełniająca sprawozdanie
  W takim wypadku nowa osoba powinna się ponownie zarejestrować w systemie i wysłać do PARPA formularz rejestracyjny. Na formularzu można dopisać informację o usunięciu dotychczasowego użytkownika podając jego login lub imię i nazwisko.

 

2014 PARPA - Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych -  Polityka Plików Cookie