PAŃSTWOWA AGENCJA ROZWIĄZYWANIA PROBLEMÓW ALKOHOLOWYCH
O NAS KONTAKT Parpa BIP Parpa ENG A A A

baner01

 

Instytut Psychiatrii i Neurologii

Instytut Psychiatrii i Neurologii prowadzi działalność naukową i kliniczną, zajmuje się leczeniem chorób psychicznych i neurologicznych oraz leczeniem uzależnień od alkoholu. W ramach Instytutu działa od wielu lat Zakład Badań nad Alkoholizmem i Toksykomaniami, prowadzący badania naukowe w tej dziedzinie. Prace naukowe pracowników zakładu są często prezentowane za granicą i cieszą się dużym uznaniem. Dyrektor Instytutu jest Krajowym Specjalistą w zakresie terapii uzależnień i współpracuje z zespołami ekspertów. We współpracy z Państwową Agencją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy Instytucie została powołana Rada Programowa do Badań nad Problemami Związanymi z Alkoholem inicjująca badania naukowe w tym zakresie.

W Instytucie znajdują się m.in. następujące działy: Zakład Badań nad Alkoholizmem i Toksykomaniami, Zakład Psychiatrii Społecznej, Zakład Psychologii Klinicznej, Zakład Rehabilitacji Psychiatrycznej, Dział informacji i Dokumentacji Naukowej, Klinika Psychiatrii Dzieci i Młodzieży oraz Ośrodek w Strzyżynie., Zespół Profilaktyki i Leczenia Uzależnień.

IPiN na zlecenie PARPA oraz biura ds. Narkomanii wydaje kwartalnik "Alkoholizm i Narkomania", którego redaktorem naczelnym jest Jacek Moskalewicz.

Dyrektorem Instytutu jest prof. dr hab. Danuta Ryglewicz

Adres:
ul. Sobieskiego 9
02-957 Warszawa
tel.: (0 22) 45-82-800, 45-82-500
fax: (0 22) 651-93-01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www: http://www.ipin.edu.pl

2014 PARPA - Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych -  Polityka Plików Cookie